Samtec Inc. DW-24-14-L-S-630
Part No.:
DW-24-14-L-S-630
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-24-14-L-S-630 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.690" (17.526mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.002mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)