Samtec Inc. DW-21-11-T-D-750
Part No.:
DW-21-11-T-D-750
Description:
CONN HDR 42POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-21-11-T-D-750 Information
Number of Positions:
42
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)