Samtec Inc. DW-20-13-G-S-600
Part No.:
DW-20-13-G-S-600
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-20-13-G-S-600 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)