Samtec Inc. DW-18-20-G-S-925
Part No.:
DW-18-20-G-S-925
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-18-20-G-S-925 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.925" (23.495mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)