DP83826IRHBR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DP83826IRHBR |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Package/Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Programmable | Not Verified |
| Protocol | Ethernet |
| Function | MAC Controller |
| Interface | MII, RMII |
| Standards | IEEE 802.3, 10/100 Base-T/TX PHY |
| Voltage - Supply | 1.62V ~ 1.98V, 3V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 55mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (5x5) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "DP83826IRHBR" in Silicon Labs DP83826IRHBR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.