DMT084W2NLNT0-1A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DMT084W2NLNT0-1A |
| Manufacturer | Densitron |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Display Type | TFT - Color |
| Display Mode | Transmissive |
| Touchscreen | - |
| Diagonal Screen Size | 8.4" (213.36mm) |
| Viewing Area | 173.40mm W x 130.80mm H |
| Backlight | LED - White |
| Dot Pixels | 800 x 600 (SVGA) |
| Interface | LVDS |
| Controller Type | HX8282-A01DPD300-C, HX8696-A00DPD300-E |
| Graphics Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Background Color | White |
The following parts include "DMT084W2NLNT0-1A" in Silicon Labs DMT084W2NLNT0-1A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.