Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DMB-4770-T3 |
| Manufacturer | Bud Industries |
| Series | DMB |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 3 |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 20 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features | Interlocking (Side) |
| Color | - |
The following parts include "DMB-4770-T3" in Silicon Labs DMB-4770-T3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.