DLC0350ACP06RF-1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DLC0350ACP06RF-1 |
| Manufacturer | DLC Display Co.,Ltd |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Display Type | TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) |
| Display Mode | Transmissive |
| Touchscreen | - |
| Diagonal Screen Size | 3.5" (88.90mm) |
| Viewing Area | 73.20mm W x 55.70mm H |
| Backlight | LED |
| Dot Pixels | 320 x 240 |
| Interface | Parallel, 24-Bit (RGB) |
| Controller Type | ST7272A |
| Graphics Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Background Color | - |
The following parts include "DLC0350ACP06RF-1" in Silicon Labs DLC0350ACP06RF-1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.