Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | DB3 |
| Manufacturer | EVVO |
| Series | - |
| Package/Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Breakover | 28 ~ 36V |
| Current - Breakover | 100 µA |
| Current - Hold (Ih) (Max) | - |
| Current - Peak Output | 2 A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C (TJ) |
| Supplier Device Package | DO-35 |
The following parts include "DB3" in Silicon Labs DB3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.