Comchip Technology CZRF52C27
Part No.:
CZRF52C27
Description:
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323F
Shipping
CZRF52C27 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C