CRO1000A-LF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | CRO1000A-LF |
| Manufacturer | Z-Communications, Inc. |
| Series | CRO |
| Package/Case | - |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | - |
| Frequency - Center | 1000MHz |
| Voltage - Supply | 5V |
| Tuning Voltage (VDC) | - |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -5 |
| Icc Max | 18mA |
| Pushing (MHz/V) | 0.5 |
| Power (dBm) | 3 ±3 |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -121 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Height | 0.130" (3.30mm) |
The following parts include "CRO1000A-LF" in Silicon Labs CRO1000A-LF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.