Vishay Dale CRMA2010AF499KFKEF
Part No.:
CRMA2010AF499KFKEF
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
CRMA2010 499K 1% EF E3
Shipping
CRMA2010AF499KFKEF Information
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
499 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.74mm)