Vishay Dale CRMA1206AF11K0FKEF
Part No.:
CRMA1206AF11K0FKEF
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES 11K OHM 1% 300MW 1206
Shipping
CRMA1206AF11K0FKEF Information
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
11 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.73mm)