Vishay Dale CRMA1206AF100KFKEF
Part No.:
CRMA1206AF100KFKEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CRMA1206 100K 1% EF E3
Shipping
CRMA1206AF100KFKEF Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRMA
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.74mm)