Vishay Dale CRHV2010AF10M0FKE1
Part No.:
CRHV2010AF10M0FKE1
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
RES SMD 10M OHM, 1%, 0.5W, 2010,
Shipping
CRHV2010AF10M0FKE1 Information
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.027" (0.69mm)