Vishay Dale CRHV1206AF51M0FKE5
Part No.:
CRHV1206AF51M0FKE5
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES SMD 51M OHM 1% 0.3W 1206
Shipping
CRHV1206AF51M0FKE5 Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRHV
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
51 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.027" (0.69mm)