Vishay Dale CRHV1206AF51M0FKE1
Part No.:
CRHV1206AF51M0FKE1
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES SMD 51M OHM, 5%, 0.3W, 1206,
Shipping
CRHV1206AF51M0FKE1 Information
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
51 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Features:
High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.027" (0.69mm)