Vishay Dale CRHA2010AF100MFKEF
Part No.:
CRHA2010AF100MFKEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5125 Metric)
Description:
CRHA2010 100M 1% EF E3
Shipping
CRHA2010AF100MFKEF Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRHA
Package/Case:
2010 (5125 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.029" (0.74mm)