Vishay Dale CRCW25127R50JNEGHP
Part No.:
CRCW25127R50JNEGHP
Description:
RES SMD 7.5 OHM 5% 1.5W 2512
Shipping
CRCW25127R50JNEGHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
7.5 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)