Vishay Dale CRCW251246K4FKEG
Part No.:
CRCW251246K4FKEG
Description:
RES SMD 46.4K OHM 1% 1W 2512
Shipping
CRCW251246K4FKEG Information
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
46.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)