Vishay Dale CRCW2512430RJNEG
Part No.:
CRCW2512430RJNEG
Description:
RES SMD 430 OHM 5% 1W 2512
Shipping
CRCW2512430RJNEG Information
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)