Vishay Dale CRCW25121R10JNEG
Part No.:
CRCW25121R10JNEG
Description:
RES SMD 1.1 OHM 5% 1W 2512
Shipping
CRCW25121R10JNEG Information
Resistance:
1.1 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)