Vishay Dale CRCW25121R00DKEGHP
Part No.:
CRCW25121R00DKEGHP
Description:
CRCW2512-HP 100 1R0 0.5% E67 E3
Shipping
CRCW25121R00DKEGHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)