Vishay Dale CRCW2512160KJNEG
Part No.:
CRCW2512160KJNEG
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
RES SMD 160K OHM 5% 1W 2512
Shipping
CRCW2512160KJNEG Information
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
160 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)