Vishay Dale CRCW2010825RFKEF
Part No.:
CRCW2010825RFKEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
RES SMD 825 OHM 1% 3/4W 2010
Shipping
CRCW2010825RFKEF Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
D/CRCW e3
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
825 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)