Vishay Dale CRCW2010750RJNEF
Part No.:
CRCW2010750RJNEF
Description:
RES SMD 750 OHM 5% 3/4W 2010
Shipping
CRCW2010750RJNEF Information
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)