Vishay Dale CRCW2010487KFKEF
Part No.:
CRCW2010487KFKEF
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
RES SMD 487K OHM 1% 3/4W 2010
Shipping
CRCW2010487KFKEF Information
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
487 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)