Vishay Dale CRCW201023R7FKEF
Part No.:
CRCW201023R7FKEF
Description:
RES SMD 23.7 OHM 1% 3/4W 2010
Shipping
CRCW201023R7FKEF Information
Resistance:
23.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)