Vishay Dale CRCW201013R3FKEFHP
Part No.:
CRCW201013R3FKEFHP
Description:
RES SMD 13.3 OHM 1% 1W 2010
Shipping
CRCW201013R3FKEFHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
13.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)