Vishay Dale CRCW121836R0JNEKHP
Part No.:
CRCW121836R0JNEKHP
Package:
1218 (3246 Metric)
Description:
RES SMD 36 OHM 5% 1.5W 1218
Shipping
CRCW121836R0JNEKHP Information
Package/Case:
1218 (3246 Metric)
Resistance:
36 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1218
Size / Dimension:
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)