Vishay Dale CRCW121824K0FKEKHP
Part No.:
CRCW121824K0FKEKHP
Package:
1218 (3246 Metric)
Description:
RES SMD 24K OHM 1% 1.5W 1218
Shipping
CRCW121824K0FKEKHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
1218 (3246 Metric)
Resistance:
24 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1218
Size / Dimension:
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)