Vishay Dale CRCW121810R0FKTK
Part No.:
CRCW121810R0FKTK
Package:
1218 (3246 Metric)
Description:
RES SMD 10 OHM 1% 1W 1218
Shipping
CRCW121810R0FKTK Information
Series:
D/CRCW
Package/Case:
1218 (3246 Metric)
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1218
Size / Dimension:
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)