Vishay Dale CRCW1210681KFKEA
Part No.:
CRCW1210681KFKEA
Description:
RES SMD 681K OHM 1% 1/2W 1210
Shipping
CRCW1210681KFKEA Information
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
681 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)