Vishay Dale CRCW1210487RFKEAHP
Part No.:
CRCW1210487RFKEAHP
Description:
RES SMD 487 OHM 1% 3/4W 1210
Shipping
CRCW1210487RFKEAHP Information
Resistance:
487 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)