Vishay Dale CRCW121047K0JNEAHP
Part No.:
CRCW121047K0JNEAHP
Description:
RES SMD 47K OHM 5% 3/4W 1210
Shipping
CRCW121047K0JNEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
47 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)