Vishay Dale CRCW1210360RJNEA
Part No.:
CRCW1210360RJNEA
Description:
RES SMD 360 OHM 5% 1/2W 1210
Shipping
CRCW1210360RJNEA Information
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
360 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)