Vishay Dale CRCW121028R7FKEA
Part No.:
CRCW121028R7FKEA
Description:
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/2W 1210
Shipping
CRCW121028R7FKEA Information
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
28.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)