Vishay Dale CRCW1210270KJNEA
Part No.:
CRCW1210270KJNEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
RES SMD 270K OHM 5% 1/2W 1210
Shipping
CRCW1210270KJNEA Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
D/CRCW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
270 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)