Vishay Dale CRCW12101K80JNEA
Part No.:
CRCW12101K80JNEA
Description:
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/2W 1210
Shipping
CRCW12101K80JNEA Information
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
1.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)