Vishay Dale CRCW12066R80JNEAIF
Part No.:
CRCW12066R80JNEAIF
Description:
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/4W 1206
Shipping
CRCW12066R80JNEAIF Information
Series:
CRCW-IF e3
Resistance:
6.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)