Vishay Dale CRCW12064K87FKEAHP
Part No.:
CRCW12064K87FKEAHP
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES SMD 4.87K OHM 1% 3/4W 1206
Shipping
CRCW12064K87FKEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
4.87 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)