Vishay Dale CRCW12063R90FKEAC
Part No.:
CRCW12063R90FKEAC
Description:
RES 3.9 OHM 1% 1/4W 1206
Shipping
CRCW12063R90FKEAC Information
Series:
CRCW-C
Resistance:
3.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)