Vishay Dale CRCW120636K0JNEAHP
Part No.:
CRCW120636K0JNEAHP
Description:
RES SMD 36K OHM 5% 3/4W 1206
Shipping
CRCW120636K0JNEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
36 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)