Vishay Dale CRCW1206301KFKEAHP
Part No.:
CRCW1206301KFKEAHP
Description:
RES SMD 301K OHM 1% 3/4W 1206
Shipping
CRCW1206301KFKEAHP Information
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
301 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)