Vishay Dale CRCW1206270MJPEAHR
Part No.:
CRCW1206270MJPEAHR
Description:
D25/CRCW1206-HR 500 270M 5% ET1
Shipping
CRCW1206270MJPEAHR Information
Series:
D/CRCW-HR e3
Resistance:
270 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)