Vishay Dale CRCW1206249RFKTA
Part No.:
CRCW1206249RFKTA
Description:
RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 1206
Shipping
CRCW1206249RFKTA Information
Series:
D/CRCW
Resistance:
249 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)