Vishay Dale CRCW120620K0DHEAP
Part No.:
CRCW120620K0DHEAP
Description:
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/4W 1206
Shipping
CRCW120620K0DHEAP Information
Series:
CRCW-P e3
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)