Vishay Dale CRCW08059K09FKTA
Part No.:
CRCW08059K09FKTA
Description:
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/8W 0805
Shipping
CRCW08059K09FKTA Information
Series:
D/CRCW
Resistance:
9.09 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)