Vishay Dale CRCW080547K5FKTA
Part No.:
CRCW080547K5FKTA
Description:
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/8W 0805
Shipping
CRCW080547K5FKTA Information
Series:
D/CRCW
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)