Vishay Dale CRCW080533M0JPEAHR
Part No.:
CRCW080533M0JPEAHR
Description:
RES SMD 33M OHM 5% 1/8W 0805
Shipping
CRCW080533M0JPEAHR Information
Series:
D/CRCW-HR e3
Resistance:
33 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)